Skupienie osób konsekrowanych z Archidiecezji Białostockiej 23 października 2016

23 października, w niedzielę misyjną w naszym Domu odbyło się kolejne skupienie dla sióstr zakonnych
z Archidiecezji Białostockiej.

O godz. 10.00 - o. Franciszek Martyna SVD - rektor naszej wspólnoty kleosińskiej, przywitał wszystkich zebranych.
W skupieniu uczestniczyło ok. 50 sióstr reprezentujących 16 zgromadzeń zakonnych naszej archidiecezji.
Następnie s. Paulina Mieleszkiewicz  ze Zgromadzenia Misjonarek Świętej Rodziny, referentka żeńskich zgromadzeń zakonnych w Archidiecezji Białostockiej omówiła program formacji życia konsekrowanego w Polsce w roku duszpasterskim 2016/2017.

Kolejnym punktem było spotkanie  z misjonarzem w sali wystaw misyjnych. Poprowadził je  o. Eric Kossi Hounake, werbista z Togo. Opowiadał o drodze swego powołania i problemach misyjnych w Togo. Po czym odbyło się krótkie spotkanie przy kawie i przeszliśmy do  kościoła parafialnego pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, gdzie była adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę w intencji misji i misjonarzy prowadził wikariusz parafii o. Anthony Erragudi, werbista z Indii.

Uwieńczeniem skupienia była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił o. Eric Hounake.
Dzień skupienia zakończono obiadem z całą wspólnotą werbistów.

W spotkaniu misyjnym uczestniczyli również: ks. prałat Henryk Żukowski – proboszcz katedralny i wikariusz biskupi do spraw życia konsekrowanego,  ks. Adam Wtulich SDB -  proboszcz i dyrektor wspólnoty salezjańskiej w Różanymstoku
i ojciec duchowny sióstr, o. Feliks Kubicz SVD - delegat Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich ds. zakonów męskich w Archidiecezji Białostockiej.

zobacz zdjęcia