Przystanek Wielkopostny z O. Marianem Żelazkiem SVD

„Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć" - to temat spotkania, które odbyło się 7 kwietnia br. w Ośrodku Kultury w Juchnowcu Kościelnym w ramach organizowanych tam Przystanków Wielkopostnych.

Te słowa powtarzał Ojciec Marian Żelazek SVD, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w zeszłym roku.
Dlatego też na spotkanie zostali zaproszeni ojcowie z naszego Domu w Kleosinie. O życiu i wielkich czynach „Ojca trędowatych” opowiadał o. Feliks Kubicz SVD. Towarzyszył mu o. Henryk Piotrowski SVD, który 25 lat spędził na misjach
w Kolumbii.

Spotkanie rozpoczęło się filmem, opowiadającym o czasie jaki spędził o. Marian w obozach koncentracyjnych
oraz o jego pracy na misjach wśród biednych i trędowatych. Następnie o. Feliks Kubicz SVD, dzielił się historią swojej znajomości z Marianem Żelazkiem i prezentował zdjęcia z Indii.

Podczas niedzielnego popołudnia wywiązała się także pogadanka o werbistach i misjach. O. Henryk Piotrowski SVD, wspomniał o swoim pobycie w Kolumbii, ale tematów było tak wiele, że padł pomysł zorganizowania specjalnego spotkania poświęconego posłudze na kolumbijskiej ziemi.

Ojcowie przyjechali do Juchnowca z pamiątkami, które rozdali wśród uczestników Przystanku. Zostali też obdarowani breloczkami z kulą ziemską.

 

zobacz zdjęcia