Majowe Msze Święte ku czci Najświętszej Maryi Panny


Aby zamówić Msze Święte, wypełnij formularz zamówienia

W kaplicy naszego Domu Misyjnego przez cały miesiąc maj, codziennie o godz. 7.00 odprawiamy Mszę Świętą ku czci Matki Bożej w intencjach polecanych przez Dobrodziejów.
Kochani, możecie dołączyć swoje intencje, które chcielibyście polecić w tych Mszach Świętych. 

Nasze Zgromadzenie adoruje Maryję jako Niepokalaną Oblubienicę Ducha Świętego.
To On przenikał całe Jej życie, uświęcił od chwili poczęcia, obdarzył niezwykłymi darami, przeprowadził przez krzyż i grób Chrystusa aż po Jego Zmartwychwstanie. Maryja, szczególnie umiłowana przez Ducha Świętego, wyjednuje
nam swym przemożnym wpływem wiele łask.

Polecajmy Matce Bożej nasze rodziny, bliskich, żyjących czy zmarłych, nas samych oraz wszystkich potrzebujących pomocy.


Matko ludzi – wstawiaj się za nami

Na środku naszej misji afrykańskiej jest grota z figurką Matki Bożej.  Dziś rano pojawili się w niej różni ludzie, pacjenci szpitala, w którym pracuję. Przyszli, bo usłyszeli, że Matka Boga to też Matka ludzi – ucieszyli się, podchodzili do figurki Matki Bożej powoli, patrzyli prosto w oczy i każdy chciał coś powiedzieć, bo ONA zrozumie i zauważy nawet najmniejsze dobro w ludzkim codziennym zmaganiu oraz w upadkach, których sensu nie każdy zrozumie.

Mały Simba jak zwykle cicho patrzył Jej w oczy, a potem położył swoje ulubione chipsy u Jej stóp: „Daję Ci moje małe sukcesy. Największy to ten, że pomimo choroby żyję! Mam przyjaciół i babcię. Nie mam już tutaj matki, ale jest tam,
gdzie Ty jesteś, w niebie. Dbaj o nią i módl się, bym i ja kiedyś znalazł się w tym lepszym świecie, gdzie Ty jesteś Królową, moją Matką”.

Potem podeszła nieznana nikomu kobieta, popatrzyła w górę i zapłakała: „Matko ludzi takich jak ja, bezdomnych i tych,
co ciągle szukają. Matko ludzi przegranych, Milcząca Matko ludzi – wstawiaj się za nami”.

Potem jeszcze ktoś podszedł: „Zrobiłem wszystko, naprawdę wszystko, ale się nie udało. Matko ludzi, pomóż zrozumieć dlaczego”.

Dziwne, było tylu różnych ludzi w grocie i każdy nazywał Ją inaczej. Tyle różnych dróg życia. Matka ludzi, wskazująca swoimi oczami, że warto zaufać nawet pomimo tego, że świat nie umie dostrzec tych kropelek dobra, ludzkich starań i potknięć bolesnych. Tylko Ona – Matka ludzi – rozumie i w prezent dla Syna zamienia.  (s. Dolores Zok SSpS, „Matko Afryki”)