¡Que viva Cristo Resucitado! 

Tymi słowami mieszkańcy Kolumbii i licznych krajów Ameryki Południowej pozdrawiają Jezusa Zmartwychwstałego, przeżywając wielką Tajemnicę Paschalną, zwycięstwo Jezusa nad grzechem i śmiercią.

Wszyscy mieszkańcy ziemi radują się, ponieważ po kilku dniach rozłąki, Pan Jezus Zmartwychwstał i ponownie jest z nami, obdarzając nas paschalnym błogosławieństwem. Cieszmy się z Jego obecności w naszych rodzinach i wspólnotach parafialnych.

Zmartwychwstanie Jezusa to prawdziwy skarb dla wszystkich mieszkańców świata. Pomyślmy przez chwilę, jak wyglądałoby ludzkie życie, jeśli Jezus by nie zmartwychwstał? Otóż tragiczny byłby los ludzkości. Nikt nie mógłby dotrzeć do domu Ojca, śmierć byłaby królową tego świata, a naszym przeznaczeniem tylko smutek, niepewność i przegrana.  

Przeżywalibyśmy nasze dni, nie widząc celu naszej ziemskiej egzystencji. Umieralibyśmy pełni strachu, bez nadziei życia wiecznego. Jednym zdaniem, jeśli Chrystus by nie Zmartwychwstał, nasze życie nie miałoby sensu.

Ale Jezus Zmartwychwstał i śmierć została pokonana, a nasze życie nabrało sensu, bo teraz Chrystus jest dla nas Drogą, Prawdą i Życiem, a naśladując Go, w sposób bezpieczny dotrzemy do nieba.

Od momentu Zmartwychwstania, nasze życie nie może być takie jak poprzednio; teraz nasza praca, nauka, odpoczynek, życie rodzinne, zawodowe i parafialne mają być świadectwem, że Jezus żyje i jest naszym Panem.

Niech Ci, z którymi przeżywamy naszą codzienność zobaczą, że również my Zmartwychwstaliśmy i teraz jesteśmy inni, lepsi, bardziej wrażliwi i otwarci, a przede wszystkim głęboko zjednoczeni z Jezusem i oddani jego Ewangelii.

Życzymy Wam, Drodzy Przyjaciele Księży Werbistów, obfitych łask Jezusa Zmartwychwstałego a Matka Przenajświętsza niech pomoże nam wszystkim trzymać się blisko swego Syna, byśmy byli bezpieczni w tym świecie i z Nim dotarli do domu naszego Ojca w niebie.

¡Alleluja, Pan Zmartwychwystał!

                                                                                                                            O. Henryk Piotrowski SVD